Neděle, 4 června, 2023
aktuálně

Dieta, při které se nemusíte omezovat. Přesto zatočí s vašimi kily už za pár dní

Beze změny v jídelníčku to nikdy nepůjde. Na tom se shodují všichni trenéři světa, který vedle aktivnímu cvičení doporučují i ​​upravit stravovací plán. Jednou z možností je i dieta The Zone, která přináší okamžité výsledky.

Dá se vytvarovat vysněná postava aniž abychom radikálně redukovali naši stravu?
Dá se vytvarovat vysněná postava aniž abychom radikálně redukovali naši stravu?
ZDROJ PROFIMEDIA
I když se dnešní doba hemží tisíci doporučených diet, které slibují radikální úbytek tělesné váhy, faktem je, že ve většině případů jde o nové, nevyzkoušené principy konzumace potraviny, které mohou namísto vysněných výsledků přinést zdravotní potíže. To je jeden z hlavních důvodů, proč by se zejména ženy měly opírat o názory odborníků a řídit jejich radami či plány, které sestavili.

Jednou z možností je dieta nazvaná The Zone, jejíž principy se využívají již téměř neuvěřitelných 30 let. Stojí za ní americký biochemik Barry Sears, jehož k vytvoření zdravějšího stravovacího stylu inspiroval jeho osobní život. Po tom, co zemřelo několik členů jeho blízké rodiny na onemocnění související s obezitou, se rozhodl najít cestu, jak zpopularizovat hubnutí bez radikálních zásahů, které by lidi odrazovaly a zároveň způsobovaly další zdravotní potíže.

Přečtěte si: Stačí jedna lžička této potraviny nalačno: Už po měsíci nebudete mít chuť na sladké

Princip oka a ruky
Nejjednodušší způsob, jak pochopit principy této diety, je spoléhat se na vlastní kolem a ruku. Právě ruka totiž připomíná to, že byste měli jíst 5-krát do dne, přičemž by neměla být mezi žádným jídlem více než 5 hodinová přestávka, samozřejmě kromě času spánku.

Okem byste si měli na druhé straně rozdělit porci na vašem talíři. Jednu třetinu by měly tvořit potraviny, které jsou bohatým zdrojem proteinu. Během snídaně, svačiny či svačiny tak můžete sáhnout po řeckém jogurtu, vajíčkách či sýru, na oběd si zase můžete dopřát kvalitní maso či porci mořských plodů. Na večeři se nejčastěji doporučuje cottage cheese, ale skvělou variantou mohou být i ovesné vločky v kombinaci se zmiňovaným jogurtem či dokonce některé druhy luštěnin a zeleniny.

Dvě třetiny z talíře by měly obsahovat sacharidy, mezi které patří různé přílohy, jako sladké brambory – batáty, ale také kuskus, cizrna či celozrnný chléb. Zapomínat byste neměli ani na trochu tuku, který je pro naše tělo nezbytný.

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články