Pondělí, 27 března, 2023
aktuálně

Nečekejte s výměnou stěračů, nemusí se vám to vyplatit

Teď si položte otázku – jak často měníte stěrače na autě? Stěrače by se měly měnit jednou za rok, a to nejlépe na jaře. Skutečnost je opravdu ale někde jinde. Mnoho řidičů své stěrače mění klidně i později. Tento krok určitě nedoporučujeme těm řidičům, kteří s vozem jezdí každý den a parkují je na veřejném parkovišti venku. Pokud své auto máte garážované a jezdíte s ním občas, stěrače určitě vydrží déle.     

Stěrače neprodleně vyměňte, pokud…

Nejen, že stěrače při vysokém opotřebení špatně stírají, ale také ramínkové stěrače trpí, respektive samotná ramínka, která podléhají korozi a mohou se z nich uvolňovat malé částečky, které dokáží nevzhledně poškrábat okno. Mnoho lidí vyměňuje pouze gumičky ve snaze, že ušetří pár stovek, ovšem lepší jistě bude, když vyměníte celé stěrače, než po krátké době měnit přední sklo, které vyjde i na několik tisíc. 

Jak poznat čas na jejich výměnu? Je to jednoduché – stěrače přestanou odvádět svoji práci kvalitně. Objeví se šmouhy, mokré pruhy, nebo naopak začnou stěrače poskakovat či nepříjemně skřípat. 

Co stěračům zkracuje životnost

I kvalitní stěrače například od dovozce Compass nebo Heyner, se mohou postupem času začít ničit. A o to rychleji, pokud jsou vystaveny vysokým teplotám, ale také mrazu a působení soli v zimním období. Guma začne tvrdnout, praskat a puchřet. Další chybou, kterou se dopouští mnoho řidičů je, že odtrhávají stěrače od zamrzlého okna. Nedělejte to, ničíte tak stírací gumy. 

Výběr nových stěračů

Koupě nových stěračů je velice jednoduchý krok. Stačí zavítat do kamenné prodejny nebo na některý eshop s autodoplňky a koupit stěrače přesně na váš vůz. To znamená, že je koupíte tak, aby přesně pasovaly na model a rok výroby vašeho auta. Pak už jen záleží na vás, zda zvolíte ramínkové nebo flat stěrače

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články