Neděle, 4 června, 2023
aktuálně

Legendární parfém Miss Dior je věčný: 12 žen z umělecké scény vystavuje díla na zámku Château de La Colle Noire

Módní dům Dior byl vždy věrný vášni pro umění a ženy, které nepřestaly inspirovat jeho kreativitu. Nejnovější přichází se spojením dvanácti žen z mezinárodní umělecké scény na výjimečné výstavě.

12 žen z mezinárodní umělecké scény
20 FOTOGRAFIÍ
12 žen z mezinárodní umělecké scény
ZDROJ DIOR
12 žen z mezinárodní umělecké scény
La Colle Noire
Château de La Colle Noire
oto originální místo v duchu couture a estetiky je nyní ukázkou nových uměleckých setkání

+15 FOTOGRAFIÍ
Miss Dior představuje jejich původní díla, které poskytují současnou vizi ikonického parfému Miss Dior, jeho ducha a symbolické prvky designu. A protože se legendární parfém zrodil, slovy Christiana Diora, „z těch večerů v Provence, oživených světlušky, kde mladý jasmín hraje DeSantis k melodii noci a země“, bude výstava otevřena 15. října 2021, na zámku Château de La Colle Noire, nedaleko Grasse. Toto originální místo v duchu couture a estetiky je nyní ukázkou nových uměleckých setkání. Sochy a instalace hostujících umělců budou vystaveny v zahradách i uvnitř zámku, který bude při této příležitosti otevřen pro návštěvníky.

Inspirujte se: Katarína navrhuje boty, které obouvá i naše prezidentka Zuzana Čaputová: Její lodičky se staly ikonickými

La Colle Noire
La Colle Noire
ZDROJ JEROME GALLAND FOR PCD (DIOR)
Diskrétní žena s výjimečným osudem
Zdůraznit její smyslnost, návrhář se rozhodl vyvinout intenzivní zelenou Chypre. Tuto vůni odvážných juxtapozícií okamžitě spojil se svou sestrou Catherine, ženou v jeho okolí, kterou nejvíce obdivoval.
Byla to právě ona, žena s nevtíravým vkusem a výjimečným osudem, která se stala rukopisem parfému „Miss Dior“. Catherine Dior, aktivní členka francouzského odboje, přežila deportaci, než se začala věnovat své vášni pro květiny. Její bratr, Christian Dior jí nikdy nepřestal vzdávat hold.
Když v roce 1947 navrhl tuto vůni, nikdy by mu nenapadlo, že by se její jméno zapsalo navždy, a to do vůně věčnosti.

Prostřednictvím tohoto parfému snil návrhář o „tom, jak jeho šaty vycházejí z flakónu, jedna po druhé, a oblékají ženy do vůně touhy“. Samotný flakón ozdobený ikonickou mašličkou – tečkovanou saténovou žakárovou stuhou vycházející z nejlepších francouzských znalostí – v sobě ukrývá podstatu ženskosti.

Parfém lásky a svobody
Parfém lásky a svobody, Miss Dior, vyjadřuje ducha a vizi, kterou vyvinul Christian Dior před úsvitem padesátých let minulého století, kdy kreslil obrysy siluety New Look. Některá místa v nás evokují, jakoby byly obydlené duchem jejich majitele. A přesně takový je zámek Château de La Colle Noire, na venkově ve VARO, který je naplněn aurou Christiana Diora. Designér, který velmi dobře znal oblast Provence, žil v Calliane se svým otcem a sestrou Catherine. Z tohoto majestátního sídla se stalo místo setkání a vášní. Zahradu si navrhl sám jako voňavou róbu zdobenou tisíci květů květnových růží a jasmínu grandiflorum.

Životní příběh Christiana Diora se formoval prostřednictvím umění. Od rané mládí se zajímal pouze o obrazy a kreativitu své doby. Měl sotva dvacet let, když se setkal s Jeanem Cocteauem v Boeuf sur le Toit a spřátelil se s básníkem Maxem Jacobem, jakož i s malířem Christianem Berard. Prostřednictvím své přátele Pierra Colle, mladého básníka vášnivého pro malování, a sběratele Jacquese Bonjeana otevřel galerii na ulici La Boétie. Společně se rozhodli vystavit díla nového hlídače a velkých
mistrů, jejichž obdivovali, od Paula K Leea po Picassa, jakož i Raoula Dufy a Maxe Ernsta.

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články